ПнВтСрЧтПтСбНд

      21 листопада, українці відзначають одне з нових, але знакових свят в історії України - День Гідності та Свободи.

   На Центральній площі міста Чернівці відбувся молебень за загиблими під час Революції Гідності, віче та мистецька акція за участю громадських діячів, митців області «Україна гідна свободи».

    Участь у заходах взяли представники релігійних громад, громадських організацій, керівники та працівники структурних підрозділів облдержадміністрації, виконавчого апарату обласної ради та депутати обласної ради, правоохоронні та контролюючі органи, представники Чернівецької міської ради, депутати міськради, представники трудових колективів обласного центру, учнівська та студентська молодь, активісти молодіжних громадських організацій. До відзначення Дня Гідності та Свободи долучилися учні та педагогічні працівники професійно-технічних навчальних закладів області, поклавши квіти і лампадки до могил Героїв Небесної Сотні й загиблих воїнів в АТО на Центральному кладовищі м.Чернівці та до меморіалу загиблим воїнам на Центральній площі міста.

 


 

 

 

 

      Напередодні святкування Дня Гідності та Свободи у навчальних групах ДПТНЗ "Чернівецький професійний ліцей сфери послуг" класними керівниками та майстрами виробничого навчання проведено тематичну годину спілкування Україна – країна нескорених», а протягом тижня переглянуто та обговорено документальні фільми зі збірки «Зима, що нас змінила». Учні ліцею активно долучились до виставки малюнків, плакатів, колажів, яка проходила під гаслом: «Нас надихають подвиги героїв».

 


 

 

     З метою формування власних суджень щодо місця України в Європейському суспільстві; підвищення мотивації до вивчення історії та географії України; виховання почуття відповідальності, гідності, патріотизму та любові до власних традицій, звичаїв нашого народу та в рамках відзначення Дня Гідності та Свободи в ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей залізничного транспорту» проведено інтелектуальне ток-шоу «Я люблю Україну». Ток-шоу проходило у формі конкурсу, де змагались дві команди. Гра складалася з семи етапів: «Усе моє, все зветься Україна», «Козацькому роду нема переводу», «Рідна мова – калинова», «Рідний край», «Вірю – не вірю», «Конкурс капітанів» та «Мовою статистики». Після кожного етапу проводилась «Хвилинка творчості», де команди могли позмагатися у знанні культурної спадщини своєї Батьківщини.

 

  

 

 

    Голодомор – акт геноциду Українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці. З метою поглиблення знань в учнів про Голодомор, його причини, перебіг і наслідки спланованих системних заходів тоталітарного комуністичного режиму у закладах профтехосвіти проведено відповідні заходи:

    В бібліотеці ДПТНЗ "Чернівецький професійний ліцей сфери послуг" організовано он-лайн відвідування виставок архівних документів з історії Голодомору 1932-1933 років Центрального державного історичного архіву України у Києві, Центрального державного архіву громадських об’єднань України та Національного музею «Меморіал жертв Голодомору».

 


 

  В ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей залізничного транспорту» проведено: Урок пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років на тему: «Злочин влади – трагедія народу»; організувано прес-конференцію на тему: «Вони не мовчали, щоби світ знав» з метою ознайомлення присутніх із трагічними сторінками тих страшних подій української історії; проведено круглий стіл на тему: «Голодомор болить в моїй душі…». 

 


 

  

 

     25 листопада педагогічні та учнівські колективи ПТНЗ долучились до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті» та загальнонаціональної хвилини мовчання.